Festivalis
Įvardijo priežastį, kodėl keliuose neišvysime visiškai autonominių automobilių

 

Įmonės „Waymo“, kuri padariusi bene didžiausią pažangą kuriant autonomines automobilių valdymo sistemas, vadovas pripažino, kad keliuose niekada neišvysime savavaldžių automobilių. O to priežastis – gamta.

„Waymo“ kompanija šiemet švęs dešimties metų jubiliejų. Šiai kompanijai prireikė net septynerių metų, kol automobilis aprūpintas jų sukurta autonomine valdymo sistema sugebėjo išriedėti į kelius.

Dar dviejų metų prireikė norint išleisti dar keletą automobilių ir dar vienerių, kol pasiektas 100 autonominių automobilių skaičius.

Šiuo metu „Waymo“ savavaldžių automobilių parką sudaro daugiau nei 600 transporto priemonių, kurios važinėja 25-iuose JAV miestuose. Per visą laikotarpį šie automobiliai savarankiškai jau įveikė daugiau nei 16 mln. kilometrų. 

Tačiau, nepaisant to, kompanijos vadovas vis tiek netrykšta optimizmu.

Kaip rašo „Carscoops.com“, kalbėdamas „Wall Street Journal“ rengtoje konferencijoje „Waymo“ vadovas Džonas Krafcikas (John Krafcik) teigė, kad visiškai nepriklausomi automobiliai, kurie gali važiuoti bet kokiomis sąlygomis ir bet kuriuo keliu be žmogaus įsikišimo, yra neįmanomas dalykas.

Viena iš pagrindinių priežasčių yra tai, kad autonominiai transporto priemonių jutikliai gali tinkamai neveikti lyjant lietui ar sningant, ir „Waymo“ vadovas pripažino, kad jis negali įsivaizduoti ar šios problemos kada nors bus išspręstos.

Lrt.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode