Ssc pirmasis
Nuo pirmadienio iš reiso sugrįžę ekipažų ir įgulų nariai privalės izoliuotis

Nuo kitos savaitės iš užsienio sugrįžę šalies ekipažų ir įgulų nariai privalės izoliuotis 10 dienų, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą dienos. Izoliacijos terminas gali būti trumpinamas, jei 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis yra atliekamas koronaviruso testas ir jo rezultatas yra neigiamas. Toks sprendimas penktadienį priimtas Ekstremalių situacijų operacijų vadovo, siekiant užkirsti kelią pavojingų koronaviruso atmainų plitimui.

Šalyje rengiama barų ir restoranų palaikymo akcija

Pandemijos smūgį išgyvenantys barai, restoranai ir klubai šeštadienio popietę kviečia savo darbuotojus bei klientus į palaikymo akciją. Jie nori atkreipti valdžios dėmesį į maitinimo įstaigų uždarymą karantino metu. 

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka BNS teigė, kad jau kelis mėnesius vėl negalintys dirbti barai nori priminti apie save simboliniu gestu – 15 minučių saugiai pastovėti prie uždarytų įstaigų durų.

Kosmose ketinama iškelti lietuvišką trispalvę

Lietuvos etnokosmologijos muziejaus iniciatyva ketinama į Tarptautinę kosminę stotį nugabenti lietuvišką trispalvę. 

Taip siekiama pažymėti buvusią Valstybės atkūrimo dieną bei artėjančią Nepriklausomybės atkūrimo dieną, lietuvių proveržį ir pasiekimus kosmoso srityje, pranešė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Trispalvė į kosmosą keliaus JAV kompanijos „Northrop Grumman“ robotizuotu erdvėlaiviu „Cygnus“, jo startas planuojamas šeštadienį 19.36 val. Lietuvos laiku.

Vidaus reikalų ministrė: sieksime darnaus savivaldybių bendradarbiavimo

Šiandien Vidaus reikalų ministerijos vadovybė – ministrė Agnė Bilotaitė ir viceministrai –  nuotoliniu būdu dalyvavo išplėstiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Valdybos posėdyje. Susitikimo metu diskutuota dėl Vyriausybės programos nuostatų, kurios ypač aktualios vietos savivaldai – valstybės tarnybos ir viešojo sektoriaus pertvarkos, investicijų į šalies regionus pritraukimo, savivaldybių ugniagesių sistemos finansavimo ir jos modelio ateityje.

Raudonasis Kryžius telkia savanorių rezervą padėti valstybei ekstremaliųjų situacijų metu

Lietuvos Raudonasis Kryžius, savanorių pajėgomis padėjęs medikams gruodžio-sausio mėnesiais, kai ligonines užplūdo itin didelis kiekis sergančių covid-19, šiuo metu formuoja nuolatinį savanorių rezervą, kuris būtų visuomet pasiruošęs padėti valstybei įvairių sudėtingų situacijų atvejais – tiek epidemijos metu, kaip yra dabar, tiek atsitikus kitoms didesnėms nelaimėms. Planuojama, kad tokių savanorių, kurie būtų pasiruošę padėti valstybei, šiais metais būtų galima sutelkti apie 2 tūkstančius.

Beveik 400 vykusių per sieną su Lenkija asmenų neužpildė anketų

Valstybės sienos apsaugos pareigūnai (VSAT) nuo šios savaitės trečiadienio, vasario 17 dienos, atlieka atvykstančiųjų kontrolę prie sienos su Lenkija. Ši priemonė pradėta taikyti, siekiant padėti suvaldyti koronaviruso (COVID-19) infekciją. Anot VSAT pareigūnų, situacija kontrolės vietose tikrinant atvykstančiuosius iš Lenkijos išlieka stabili, eilių nėra.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode